Yamaha THR30IIA Wireless
Yamaha THR30IIA Wireless
THB 22,900.00價格
ชำระเงินสด / โอน ราคา 22,900 บาท
ผ่อนชำระ 10 เดือน ราคา 24,800 บาท
Yamaha THR30 II A Wireless Acoustic Guitar Amplifier Features:
  • 30W, 1-channel 2 x 3.5-inch portable guitar amplifier
  • Includes 3 realistic microphone models and Nylon Str and Flat modes
  • XLR input and mic pre allow you to sing and play through the same amplifier
  • Bluetooth support for streaming audio and preset editing via Yamaha’s THR Remote app
  • Hi-fi audio playback and Extended Stereo Technology make backing tracks sound great
  • 3-band EQ lets you tweak your tone to perfection
  • Runs on internal, rechargeable battery or AC power
  • 5 user preset slots let you save and recall your favorite tones
  • Stereo Line output lets you plug into a PA system for live applications
  • Includes Steinberg's Cubase AI for PC/Mac and Cubasis LE for iPad
數量
  • Outstanding Acoustic Tone in a Compact Package
    Choose from great microphone models
    Bluetooth support for playback, preset editing, and much more
    Take your music anywhere
    Wireless made simple
    • Type:Solid State
    • Number of Channels:Single channel
    • Total Power:30W
    • Reverb:Yes
    • Effects:Chorus, Delay
    • Amp Modeling:Yes, 3 x acoustic, 1 x nylon, 1 x flat
    • EQ:3-band EQ
    • Inputs:1 x 1/4", 1 x 1/8" (aux in)
    • Outputs:2 x 1/4"
    • USB:1 x Type B
    • Bluetooth:Yes
    • Headphones:1 x 1/8"
    • Computer Connectivity:USB, Bluetooth
    • Power Source:Rechargeable Battery / 15V DC power supply
    • Height:7.6"
    • Width:16.5"
    • Depth:6.1"