Laney DIGBETH DB200-210 Bass Amplifier Combo – 200W RMS
THB 27,000.00Price
Quantity
    DETAILS
    Headphones socket
    Balanced DI output with source switching
    KEY FEATURES
    • 200 Watts RMS
    • 2 x 10" HH Blue label woofers
    • 1" LaVoce Compression Driver
    • FET & TUBE pre amp sections.
    • Mixable FET & TUBE pre amp sections
    • Selectable MID pre-shape EQ curves
    • TILT 'EQ Seesaw' function
    • XLR Balanced DI out Pre/Post selectable
    • 3.5mm phones out
    • 3.5mm stereo Aux IN
    • FX loop
    • Ground Lift
    • Ergonomic side mounted metal grab handles
    • Minimum load 4 Ohms