Laney DIGBETH DB200-210 Bass Amplifier Combo – 200W RMS
DETAILS
Headphones socket
Balanced DI output with source switching
KEY FEATURES
- 200 Watts RMS
- 2 x 10" HH Blue label woofers
- 1" LaVoce Compression Driver
- FET & TUBE pre amp sections.
- Mixable FET & TUBE pre amp sections
- Selectable MID pre-shape EQ curves
- TILT 'EQ Seesaw' function
- XLR Balanced DI out Pre/Post selectable
- 3.5mm phones out
- 3.5mm stereo Aux IN
- FX loop
- Ground Lift
- Ergonomic side mounted metal grab handles
- Minimum load 4 Ohms