Yamaha THR30IIA Wireless
ชำระเงินสด / โอน ราคา 22,900 บาท
ผ่อนชำระ 10 เดือน ราคา 24,800 บาท
Yamaha THR30 II A Wireless Acoustic Guitar Amplifier Features:
- 30W, 1-channel 2 x 3.5-inch portable guitar amplifier
- Includes 3 realistic microphone models and Nylon Str and Flat modes
- XLR input and mic pre allow you to sing and play through the same amplifier
- Bluetooth support for streaming audio and preset editing via Yamaha’s THR Remote app
- Hi-fi audio playback and Extended Stereo Technology make backing tracks sound great
- 3-band EQ lets you tweak your tone to perfection
- Runs on internal, rechargeable battery or AC power
- Built-in Line 6 wireless receiver is compatible with the Line 6 G10T transmitter (sold separately)
- 5 user preset slots let you save and recall your favorite tones
- Stereo Line output lets you plug into a PA system for live applications
- Includes Steinberg's Cubase AI for PC/Mac and Cubasis LE for iPad
Outstanding Acoustic Tone in a Compact Package
Choose from great microphone models
Bluetooth support for playback, preset editing, and much more
Take your music anywhere
Wireless made simple
- Type:Solid State
- Number of Channels:Single channel
- Total Power:30W
- Reverb:Yes
- Effects:Chorus, Delay
- Amp Modeling:Yes, 3 x acoustic, 1 x nylon, 1 x flat
- EQ:3-band EQ
- Inputs:1 x 1/4", 1 x 1/8" (aux in)
- Outputs:2 x 1/4"
- USB:1 x Type B
- Bluetooth:Yes
- Headphones:1 x 1/8"
- Computer Connectivity:USB, Bluetooth
- Power Source:Rechargeable Battery / 15V DC power supply
- Height:7.6"
- Width:16.5"
- Depth:6.1"